Makale.net adresindeyseniz sizlere seo'nun açılımını yapmamıza gerek yoktur diye düşünüyoruz. Gelin, tüm klişeleri yıkarak ekonomik ve en organik seo çalışması nasıl yapılır ve hangi noktada hayat kurtarır gibi faydalı ana başlıklar üzerinde yoğunlaşalım.


 
1. SEO ile ilgili bildiğiniz tüm klişeleri unutun! Aklımızda kalması gereken tek maddenin arama motoru optimasyonu olduğunu bilmek yeterli olacaktır. Zihni berraklaştıralım ki, her yeni öneriye ve veriye açık hale gelsin. Bir vizyonla yola çıktıysanız ve (vizyonun anlamı da açık görüşlülüktür, TDK çevirisidir). En az e-ticaret sektörü kadar yenilikçi bir düşünce tarzını benimsemek gerekir.


 

2. Her şey çok iyi gidiyor öyleyse hadi hemen hayati öneriler kısmına geçelim.

3. İhtiyaca yönelik içerik talebi: Açılımı/Formülü= ihtiyaç yönünde ve ederinde hareket etmek! Üst sırada çıkmak istiyoruz, en çok biz tıklanmak istiyoruz, doğal olarak rakiplerimizin önüne geçmek ve potansiyelimizi arttırmak istiyoruz.
 

 

Peki, biz içeride ne yapıyoruz?

Ön plana çıkmak için yapacağınız seo çalışmasına karar verin. Web sitesi içeriği hazırlayarak anahtar kelimeler doğrultusunda, bulunduğunuz alanın nabzını tutmak ve güncel mi olmak istiyorsunuz? Yoksa kurumsal bir sayfa oluşturmak adına, blog hesabınızda hem güncel ürün ve hizmetlerinizden bahsetmek, hem de marka bilinirliğini mi arttırmak istiyorsunuz? Ya da başlangıç noktasında olanlardan mısınız? Adı adım organik yükselme nedir ve hangi sıra ile yapılmalıdır? Bu konudan hemen aşağıda bahsedildi.

Girişimcimizi bir haber sitesi ya da e-ticaret sitesi olarak baz alırsak yeni kurulmuş bir siteye içerik açısından çok fazla yüklenmemek gerektiğini iletmek durumundayız. Google sisteminin algoritması bunu bir spam olarak algılayabilir. Bu başlı başına ayrı bir konu içeriği olduğu için ekonomik SEO maddeleriyle devam edelim.

Her gün yeni bir içerik girin! Ama abartmayın. Bir haber sitesiyseniz, alt kategorileriniz toplamında 40 ayrı haber ve konu girmeniz gerekebilir. Her kategori ve içerik birbirinden bambaşka SEO ve anahtar kelime içeriği barındıracağından bu sizler için bir sorun teşkil etmez. Ancak örneğin, yalnızca moda ya da mutfak üzerine bir e-ticaret siteniz mevcutsa, her gün onlarca içerik girmek hem spam’a düşme açısından hem de ekonomik açıdan zorlayıcı olabilir. Unutmayalım ki SEO’nun amacı olabildiğince düşük bir maliyetle organik olarak yükselmektir. Ortada adwords ile karıştırılması ya da aynı bütçelerin ayrılmasını gerektirecek bir durum söz konusu değildir.


Web içeriği yazdık, kategori içeriği yazdık, kategorileri özellikle sayılarına göre belirledik ve 6 ay da bir dinlendirerek revize ettik. Peki, ne kaldı? Haber sitelerinin ve sektörde belli bir konuma ulaşmış e-ticaret sitelerinin gözdesi olan blog içerikleri!

Yazının bu safhasındaysanız özgünlüğün önemini hatırlatmamıza gerek olmayacaktır. Bu arada özgünlük kontrolü için özel bir yazılım geliştirdiğimizi ve bu yazılımın piyasada bulunan tüm kopya kontrol sistemlerine göre 3 kat daha etkili olduğunu söylemiş miydik? Kısa bir brieften sonra blog içeriklerine dönelim. Haber portalı ya da e-ticaret sitesi fark etmeksizin, blog içeriğin en temel kuralı etkili bir başlık konularak, merak uyandırıcı ve okunabilir bir içerik oluşturmaktır. Blog tamamen yayınlanan ve kitlenizle buluşan bir içerik olgusu olduğundan okuma sayısını arttıracak ve sayfanızı popüler hale getirecektir.

Firma blog sayfaları sizleri her geçen gün organik olarak üst sırala taşıyacak aynı zamanda gereken kurumsal havayı yaratacak sihirli bir araçtır. Etkili bir başlık ve içeriğin kelime sayısına uygun belirlediğiniz anahtar kelimeleri barındıran bir adet blog içeriği, her gün yenilenen 10 kaplan blog içeriği gücündedir. Kısacası sitenizi önce dinlendirin, sonra abartın, parlatın ve çoğaltın. Madde madde hareket ederek ekonomik başarıyı elde edin ve üst sıraların tadını çıkartın. İçerikte genelleme yapılmıştır. Proje aşamalarınızla benzerlik taşımıyorsa detaylı destek talebi ve uzman tavsiyesi için ekibimizle irtibata geçebilirsiniz. Paylaşmak güzeldir sizleri de aramızda görmeyi tanışıyor olmayı, working alanımızı genişletmeye devam etmeyi çok isteriz.


   Paylaşmak güzeldir  :)