Makale yazarlığı ek işlerden biri midir? Yoksa sürekliliği olan tam zamanlı bir iş midir? Makale yazarlığı hakkında detaylı bilgi/görev edinmek isteyen ve araştırma yapmak isteyenler için bilgilendirici bir içerik hazırladık. Makale yazarlığı hem freelance hem de tam zamanlı olarak değerlendirilebilir meslek gruplarından biridir. Sosyal ve a-sosyal olarak yaşam tarzında tezatlıklar içeren yazarları bir araya getiren nadir iş kollarından biri olan makale yazarlığı, a-sosyal yaşayanlara evden çalışma imkanı ve sürekliliği sağlayan bir meslek kolu iken sosyal bünyelerin deneyimlerini ve birikimini aktarabileceği ve yapmaktan hoşlandığı hobilerinden birini para kazanma fırsatına çevirebileceği etkin bir alandır.

Makale yazarlığı yapmak isteyenlere duyurulur, birçok yazar tarafından bize önerilen bir site olduğu için Yazkazan.net platformunu sizlerle paylaşmak istedik;
- Yazkazan.net sitesi üzerinden yazar profilinizi oluşturarak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz!
- Öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor, ardından Satıcı Başvurusu yaparak editör onayından geçiyor. Siteye çok fazla ilgi olduğundan yazarlık için cüzi bir ücret istiyorlar. Bu sayede gerçekten bu işi yapmak isteyen kişileri ayırt ettiklerini ve daha fazla ilgilenme imkanı bulduklarını sitede belirtiyorlar.
- Üye olduktan sonra hemen makale yazmaya başlayabiliyorsunuz. Yazdığınız makaleler editörler tarafından inceleniyor. Hatanız veya eksiğiniz var ise sizden düzenleme isteyerek sizi eğitiyorlar. Böylelikle kazanmaya devam ediyorsunuz. 

 

YAZKAZAN.NET FREELANCER YAZAR BAŞVURULARI YENİDEN AÇILDI!
BAŞVURUNU YAP, KAZANMAYA BAŞLA! (KONTENJAN SINIRLIDIR)


Makale Yazarlığı Nedir? 

İnternette makale yazarlığı yapmak web siteleri için girilen içerikleri sağlamaktır. Alana göre değişen talep doğrultusunda, blog, tanıtım reklam ya da akademik bilgi bazında ilgi alanlarınıza göre seçim yaparak yazabileceğiniz bir platform bularak makale yazarlığı yapmaya başlayabilirsiniz. Web sitelerinde yayınlanacak olan içerikler sayesinde yazılarınız ve deneyimleriniz binlerce okuyucuya ulaşırken kendinizi geliştirmenin keza, working alanınızı genişletmenin ayrıcalığına yazarak ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden makale yazarlığı yapmak genel hatları ile birkaç aşamadan oluşur. Makale yazarı arayan bir içerik ajansının sayfasına kayıt olarak web siteleri için gereken ihtiyaçları inceleyebilir ve kurumsal blog adreslerinde, sevdiğiniz herhangi bir markanın-ürünün tanıtımında söz sahibi olabilirsiniz. Yazarlık için kayıt olduğunuz sayfanın size sunmuş olduğu alternatif ve avantajları incelerken konu seçimi yapabilmeye ve ilgili olduğunuz konular üzerine yazıyor olabilmeye özen gösterin. Her konuda ve istenilen miktarda yazmak kabiliyetine sahip olsanız dahi kendinizi sınırlamadığınız bir platformda yazar olmanız, hayal gücünüzü aktif hale getirirken özgürlük hissi kaleminizin sınırlarını geliştiren bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Yazar Aranıyor mu?

Yazar aranıyor ilan başlığı ile yayınlanan ilanlar üzerinden değerlendirme yaparken, detaylı inceleme sonucunda işveren firmanın ekibine dahil etmek istediği başvuranı tam zamanlı mı, yoksa freelance olarak mı değerlendireceklerini sorgulayın. Size uygun olan ilanları filtreleyerek ek gelir kazanma amacınız doğrultusunda hareket edebilirsiniz. İnternet üzerinden yazarlık yapmak isteyenlerin taleplerini ve görüşlerini çeşitli forum adresleri üzerinden değerlendirecek olursak, daha çok evden yazarak para kazanma, sınırlandırılmadan yazarak ek gelir elde etmek amacı üzerine olduğunu görüyoruz. Yarı zamanlı ya da zaman ve yazım limiti sınırlandırılması olmayan bir şirket için yazarlık yapma imkanı hem engelli yazar adayları hem de çalışan yazar adayları için web dünyasının içerik kanalı vasıtasıyla sunmuş olduğu önemli avantajlardan biridir.

Makale Yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız Yazar Arayan Siteler listesine mutlaka bakmanızı öneririz. 

Makale Yazarı Arayanlar


Makale yazarı arayan firmaları çeşitli kariyer sitesi ilanlarında bulmak ilk ve öncelikli adımdır. Yazarlık yeteneğinizi tam zamanlı mı yoksa hobi amacıyla mı kullanacağınıza bağlı olarak acil yazar aranıyor ilanlarını filtreleyebilir ve daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz. Google üzerinden yapacağınız yazar aranıyor search işleminden sonra forum sitelerinde yer alan ilanlara, yönlendirme ve yorumlara bakarak bir değerlendirme yapabilir ve çalışmayı düşündüğünüz şirketi kullanıcı yorumlarına göre değerlendirebilirsiniz. Yazar aranıyor ilanları sonucunda karşınıza çıkan şirketlerin şikayet oranlarını ve şikayet başlıklarını inceleyerek güven duyabileceğiniz bir şirket bünyesine adım atarak kendinizi yazarlık alanında geliştirmeye ve kazancınızı güven altına almaya özen gösterebilirsiniz.

Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Web içerikleri hazırlayacak yazarların proje açıklaması doğrultusunda hareket ederek istenilen nitelikleri vermesi gerekir. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere yazarak para kazanılan sistemlerin tamamında beklenti kurumsal ve tanıtıcı içerikler üzerinedir. İlk adımda tarafınızdan istenilen bilgi verici ya da kurumsal anlatımı yapabildiğinizi, temel düzeyde imla ve yazım hatalarını dikkat ettiğinize emin olun. Seo uyumlu makale yazarlığı yapmaktaysanız altın kural anahtar kelime kullanımıdır. Tanıtmış olduğunuz siteyi üst sıralara taşıyan ve sitenin kendi alanı üzerine en çok aratılan kelimelere istinaden belirlenen anahtar sözcükleri doğru ve etkin bir şekilde kullanarak sunumunuzu tamamlayabilirsiniz. Geleceğe dönük bir meslek edinmek hobisini-yeteneğini profesyonel hale getirmek isteyenler için evden, işten, okuldan dilediğiniz her yerden yazarak kazanabileceğiniz bir sistem ile aylık gelirinizi iki katına çıkarabilirsiniz.

   Paylaşmak güzeldir  :)