Web sitelerinde içerik yazmak arama motorlarında yükselişe geçebilmek adına büyük önem taşıyor. Özellikle günümüz internet sitelerinde e-ticaretle ilgilenen pek çok firma özgün makale yazarlarının hazırladığı içeriklerle kullanıcıların beklentilerini karşılamaya özen gösteriyor. Makale yazmak için bu alanda tecrübeli yazarlara ihtiyaç var. Ancak tecrübe her zaman ihtiyacı karşılayan bir kavram değil.

İnternette yaşanmakta olan gelişmeleri yakından takip eden ve gerekli güncellemeler doğrultusunda içerik girişi sağlayabilecek makale yazarların günümüz firmalarının tercihlerinde öncelik haline geliyor. Makalelerin gerekli SEO kuralları niteliğinde yazılıyor olması arama motorları kadar web sitelerine de değer kazandırıyor.

Nereden Başlamalıyım?

Öncelikle buraya kadar bize eşlik edip yazımızı okuduysanız makale yazarı olarak para kazanmayı kafanıza koymuşsunuz diyebiliriz. Google üzerinde “yaz kazan” bu kelimeyi aratarak yazarlık başvurusu yapacağınız ve yazarlığa başlayacağınız siteleri belirleyebilirsiniz. Makale yazarlığı yapacağınız siteyi belirlemeden önce mutlaka yazar yorumlarını da okumayı ihmal etmeyiniz.

Makale yazarlığı yapmak isteyenlere duyurulur, birçok yazar tarafından bize önerilen bir site olduğu için Yazkazan.net platformunu sizlerle paylaşmak istedik;

  • - Yazkazan.net sitesi üzerinden yazar profilinizi oluşturarak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz!
  • - Öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor, ardından Satıcı Başvurusu yaparak editör onayından geçiyor. Siteye çok fazla ilgi olduğundan yazarlık için cüzi bir ücret istiyorlar. Bu sayede gerçekten bu işi yapmak isteyen kişileri ayırt ettiklerini ve daha fazla ilgilenme imkanı bulduklarını sitede belirtiyorlar.
  • - Üye olduktan sonra hemen makale yazmaya başlayabiliyorsunuz. Yazdığınız makaleler editörler tarafından inceleniyor. Hatanız veya eksiğiniz var ise sizden düzenleme isteyerek sizi eğitiyorlar. Böylelikle kazanmaya devam ediyorsunuz.

YAZKAZAN.NET FREELANCER YAZAR BAŞVURULARI YENİDEN AÇILDI!
BAŞVURUNU YAP, KAZANMAYA BAŞLA! (KONTENJAN SINIRLIDIR)
Ziyaretçilerin aramalarında belirledikleri sorgulara yönelik olarak hazırlanması gereken bu makalelerin en önemli ayrıcalığı, kullanıcı ve firmayı aynı platformda buluşturuyor oluşu. Bu bağlamda web sitesi için makale yazarı aranıyor ilanı veren bir çok firmanın önceliği kendileri adına kaliteli hizmet sunabilecek yazarlar olmakta. Bilindiği üzere içerik girişi bir web sitenin güncel tutulması adına büyük önem taşıyor. Bu nedenle genellikle haber sitelerinin tarayıcılarda ilk sıralarda yer alması muhtemel oluyor.

Düzenli içerik girişi yapılan bir web sitenin güncelliği başta Google olmak üzere bir çok web sitesinin ilgisini çekiyor. Bu nedenle sitenizin üst sırada yer alması muhtemel oluyor. Anahtar kelime bazında, SEO özellikli içerik yazarları her firmanın ihtiyaçlarını karşılamakta.

SEO ve İçerik Pazarlaması

Belirli kelimelerde listenin üst sıralarında yer almanın sırrı yapılacak doğru bir SEO çalışmasından geçiyor. Bu bağlamda dikkat edilecek özellikler yalnızca yazının özgünlüğüyle de kalmıyor. Gerekli başlıkların uygun fontlarla kullanılması, belirli kelimelerin kalın halde düzenlenmesi, metnin gerekli uzunluğa sahip olması gibi etmenler de makale yazarlarının yazım tarzında aranan özelliklerin başında geliyor.

Bir konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmak ve bu süreci yeni bilgilerle harmanlamak firmaların beklentilerinden bir diğeri oluyor. Her bilginin bir yenisiyle değiştirildiği günümüz dünyasında trend kalabilmek adına güncel gelişmeleri de yakından takip etmek gerekiyor. Bu sayede referanslarını çoğaltabilen bir çok firma doğru yazarlarla anlaşmalı bir biçimde çalışarak taleplere yanıt verebiliyor. Doğru talepler doğru ihtiyaçları doğurarak B2B sistemi bakımından uygun standartların hazır hale getirilmesini sağlıyor. Bu süreçte en önemli görevi makale yazarları üstleniyor.

Yazının kopya içerikten oluşması arama motorlarında web sitesi için bulunduğu konumdan uzaklaşma riski taşımakta. Hatta bu süreç kimi zaman oldukça uzun aşamalar gerektirebiliyor. Özgün bir içerik hem kullanıcının dikkatini çekiyor hem de eksik içeriği bulunan sayfaların okunabilmesini sağlayarak web sitesinde geçirilecek uzun süreli vakti arttırıyor.

Görsellerle Desteklenen Makaleler

Günümüzde “içerik” ve “makale” kavramları yalnızca yazılarla da sınırlı değil. Artık yazıların içerisinde desteklenen videolar ve gifler de okunma sürecini keyifli hale getirmesi bakımından firmaların beklentilerine yeni bir yön kazandırıyor. Doğru görsellerin uygun boyutlarda kullanılması, kullanıcıyı sıkmayacak bilgilendirici içerikler makale yazarlarında bulunması gereken özelliklerin başında geliyor. Makale yazarı arayışına yön verecek bu yeni sistemde SEO’nun payı büyük.

SEO yalnızca bir kurallar bütünü değil, web siteleri kullanıcıyla buluşturan bir köprü vazifesi taşıyor. Dolayısıyla kullanıcı ağırlıklı olarak hazırlanmış bir web sitesinde içeriği ayrılan özenin de maksimum seviyede olması bekleniyor.

Kullanıcıların Beklentilerini Karşılayan İçerikler

Makale yazma sürecinde kullanılacak kaynakların açık bir biçimde belirtilmesi, bu alanda gerekli araştırmanın yapıldığını da göstermiş oluyor. Her web sitesinde olduğu gibi e-ticaret sitelerinde de beklentilerin doğru alanlarda karşılanabilmesi adına ürünler hakkında kısa ve öz yazıların yer alması gerekiyor. Bu bağlamda makalelerin açıklayıcı metinlerden oluşması ve anahtar kelime bazında gerekli kuralları barındırması temel bir prensip niteliği taşıyor.

   Paylaşmak güzeldir  :)