Tanıtım yazısı seo ve pr çalışmalarında en etkili yöntemlerden birisidir.Bu yöntemi iyi kullanabilirseniz çok iyi olanaklarınız olabilir yoksa olumsuzluklarla karşılaşma olasılığınız oldukça fazladır. Çünkü tanıtım yazısı yayınlama, yazmak ve bunları yayınlanması için verilecek adreslerden yayınlama biçimlerine dek çok dikkatli çalışma gerektirir.

Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır Ve Yayına Nasıl Alınmalıdır?

Tanıtım yazılarında pek çok firmanın hatası sadece kelime tabanlı çalışmalara öncelik vermesidir. Örneğin; seo konusunda  tanıtım yazısı yazılıyor ve bu herhangi bir sitede yayınlanıyor. Siteye girip seo hakkında bir şeyler söylenmek istediğinizde tam olarak anlaşılmıyor sadece birkaç seo kelimesine link konulmuştur. Böyle bir tanıtım makalesi gayet kötü ve gereksiz bir çalışma olur. Tanıtım yazısı yayınlama sorusuna öncelikle tanıtım yazıları anlamlı olmalıdır ve konusu okuyucuya bir şeyler katmalıdır şeklide cevap verebiliriz. Ayrıca en önemlisi tanıtım yazısı alan firmanın ismi ve iletişim bilgileri yazıda olmalıdır.

Tanıtım yazılarında firma adı ve firma iletişim bilgileri mutlaka yazılmalıdır. Yazılan makale sadece firmayı tanıtan bir makale değil bunun yanında bilgi verici de olmalıdır. Bu bilginin sektörel olması gerekmiyor fakat firma hakkında ayrıntılı bilgilere de yer vermelidir. Makale içerisinde görseller olmalı ve bu görsellerde  firmaya ait logolar belirgin bir şekilde görünmelidir.

Bir makaleden en fazla 2 adet kendi sitenize bir tane de farklı siteye link çıkışı bulunmalıdır, böyle yapmak tanıtım makalesinin doğal ve gerçekçi olmasını sağlayacaktır. Makaleleri kendiniz yazmalısınız. Çünkü bu çok önemli bir noktadır. Gerçekten profesyonel bir şekilde makale yazarlığı yapan birçok kişi ve firma bulunmaktadır fakat sizin yaptığınız işi ve sizin firmanızı sizden daha iyi tanıyan bulunmaz. Bu yüzden kendi sektörünüzü ve kendinizi iyi tanıtan makaleler yazmalısınız.

Birçok firma ve şahsın yaptığı diğer bir hata ise bir tanıtım yazısını pek çok sitede yayınlamaktır. Bunun negatif yanları oldukça fazla olmaktadır. Bundan dolayı her aldığınız tanıtım sitesi için daima farklı makaleler yazılmalıdır. Çünkü bunun kişi için pek çok faydası olacaktır. Herkes ücretsiz bulduğu ya da çok ucuz gördüğü her siteden tanıtım almaya çalışmaktadır. Bu, çok fazla itibar kaybı yaşamanıza sebep olabilir. Bundan dolayı dikkatli olmak gerekmektedir.

   Paylaşmak güzeldir  :)