Tanıtım yazısı seo ve pr çalışmalarında en etkili silahlardan birisidir.Bu silahı iyi kullanabilirseniz çok iyi imkânınız olabilir aksi taktirde olumsuzluklarla karşılaşmanız oldukça yüksektir. Çünkü tanıtım yazısı nedir yazmak ve bunları yayınlanması için verilecek adreslerden yayınlama biçimlerine kadar oldukça titiz bir iştir.

Tanıtım Yazısı Nasıl Olmalıdır Ve Yayına Nasıl Alınmalıdır?

Tanıtım yazılarında birçok firmanın hatası yalnız kelime tabanlı olan  çalışmalara öncelik vermesidir. Örneğin; seo konusunda  tanıtım yazısı yazılıyor ve bu herhangi bir sitede yayınlanıyor. Siteye girip baktığınız da seo hakkında bir şeyler söylenmek istediğinizde net olarak anlaşılmıyor yalnız birkaç seo kelimesine link sunulmuş. Bu şekildeki bir tanıtım makalesi oldukça kötü ve gereksiz bir çalışma olur. Tanıtım yazısı nedir sorusuna verilecek cevap öncelikle tanıtım yazıları anlamlı olmalıdır ve içeriği okuyucuya bir şeyler katmalıdır.

Ayrıca en önemlisi tanıtım yazısı alan firmanın ismi ve iletişim bilgileri yazıda geçmelidir. Tanıtım yazılarında firma adı ve firma iletişim bilgileri bir şekilde yazılmalıdır. Yazılan makale yalnızca firmayı tanıtan bir makale değil aynı zamanda bilgi verici nitelikte olmalıdır. Bu bilginin sektörel olması gerekmiyor ama firma hakkında detaylı bilgilere de yer vermelidir. Makale içerisinde görseller olmalı ve bu görseller üstünde firmaya ait logolar belirgin olacak şekilde görünmelidir.

Bir makaleden en fazla 2 adet kendi sitenize bir tane de farklı siteye link çıkışı olamlıdır, bu şekilde davranış tanıtım makalesini doğal ve gerçekçi yapacaktır. Makaleleri özellikle kendiniz yazmalısınız. Çünkü bu oldukça önemli bir noktadır.  Gerçekten profesyonel bir şekilde makale yazarlığı yapan birçok kişi ve firma var ama şunu unutmak gerekir ki sizin yaptığınız işi ve sizin firmanızı sizden daha iyi tanıyan olamaz. Bu yüzden kendi sektörünüzü ve kendinizi iyi tanıtan makaleler yazmalısınız.

Birçok firma ve şahsın yaptığı diğer bir hata ise bir tanıtım yazısını pek çok sitede paylaşmaktır. Bunun eksi geri dönüşleri oldukça fazla olmaktadır. Bundan dolayı her aldığınız tanıtım sitesi için sürekli değişik makaleler yazılmalıdır. Çünkü bunun kişi için pek çok faydası olacaktır.

   Paylaşmak güzeldir  :)