Google’nin yapmış olduğu araştırmalara göre ideal bir makalenin en az 300 kelime olması gerekiyor. Çünkü Seo uyumlu makale nedir nasıl yazılır ile ilgili  bir kullanıcı, internette gezinirken 3 dakikadan daha az bir süre kalmış ise bu da demek olacaktır ki ziyaretçi bu siteden tam manası ile faydalanamamıştır. 

Seo Uyumlu Makalede Başlık

Seo uyumlu makalede başlık anahtar kelimeyi de içermelidir. Aynı zamanda başlık anahtar kelime ile başlamalıdır. Başlık en az 3 kelimeden oluşmalıdır ve en fazla 66 karakter içermelidir.

Açıklama kısmı anahtar kelimeyi en az bir kere içermelidir. Açıklama kısmı en fazla 160 karakter olarak belirlenmelidir.

İdeal Kelimelerle İçerik Oluşturma

Seo uyumlu makale nedir nasıl yazılır konusu ile ilgili araştırma yapacakların bilmesi gerekenler arasında İçerik En az 300 kelime olacak şekilde hazırlanmalıdır. İçerikte bulunan anahtar kelime oranı ortalama %2 civarında olmalıdır. Anahtar kelime, içeriğin ilk 50 ila 100 kelimesi arasında muhakkak bulunmalıdır. Görsel öğelerden en az birinin alt etiketi anahtar kelime olarak belirlenmelidir. Anahtar kelime kalın, italik ve altı çizili bir şekilde google'nin dikkatini çekecek şekilde oluşturulmalıdır.

Oran bazında bir değerlendirme yapılacaksa anahtar kelime genel itibarıyla içeriğin son 50 ile 100 kelimesi arasında bulunmalıdır.

Seo Kriter Sayısı 

Google firmasının yapmış olduğu araştırmalara göre ortalama 200 tane içerik kriteri vardır.

Google'nin belirlemiş olduğu 200 kriterin tamamının aynı anda en az 300 kelimeden oluşan bir makaleye uyarlanması oldukça zor olacaktır. Fakat özellikle de kullanıcıların ya da siteler arası gezinen bireylerin dikkat etmesi gereken hususların başında; Başlık, alt başlık, anahtar kelime, akıcılık ve özgünlük kavramları ya da kriterleri bir araya gelirse ortalama değerlerde bir makalenin ortaya çıkacağı bilinmelidir.

Anahtar Kelime Nedir?

Anahtar kelime, bir makalenin en temel ve birimini ya da bir arama motoruna yazıldığında makalenin geneli ile ilgili bilgi veren sihirli kavramıdır.

Makalenin sürekli anahtar kelime ile donatılması okuyucuyu belli bir süreden sonra sıkar. Bu nedenle, paragrafın başında da belirtilmiş olduğu gibi anahtar kelimenin makaleye dağılım oranı ortalama %1 ile 3 arasında belirlenirse bu sıkıcılığı önler ve makalenin daha çok okunmasını, beğenilmesini sağlar.

Bir makalenin seo kurallarına uygun bir şekilde oluşturulması, bu makalenin ziyaretçiler tarafından arama motorlarında aramaları sonucunda daha üst sıralarda karşılarına çıkacağını anlamına gelir

   Paylaşmak güzeldir  :)