Sizin de bildiğiniz gibi teknolojinin gelişmesi ile artık bütün işler internet üzerinden halledilmeye başlanmıştır. Hal böyle olunca firmalar da internette kendilerine yer edinmeye başlamışlardır. Kurdukları veya bir uzmana yaptırdıkları web siteleri ile artık dijital dünyaya ayak uydurmuşlardır. İşte tam da bir sorun belirmiştir.

Hepinizin bildiği gibi insanlar internet üzerinde ulaşmak istedikleri bilgiye veya firmaya arama motorları vasıtası ile bulurlar. Firmalarda bunu bildiği için web sitelerini tanıtmak için arama motoru optimizasyonu (seo) yaparlar. Bunu yapabilmek için bir sürü yöntem olduğu gibi en çok tercih edilen tanıtıcı makalelerdir. Firmalarda ürünleri veya hizmetlerini tanıtmak için seo ile uyumlu makale hizmeti alırlar. Eğer siz de seo uyumlu makale nasıl yazılır diye merak ediyorsanız yazının devamına bakabilirsiniz. 

Anahtar Kelimeleri Kullanın

Bu, seonun altın kuralıdır. Çünkü arama motorlarının en çok baktığı şey uyumlu ve alakalı anahtar kelimelerdir. Makalenizde yer vereceğiniz doğru anahtar kelimeler ile arama motorlarına, yapılan arama ile en iyi eşleşen sonucu sizin verdiğinizi gösterebilirsiniz. Bu şekilde arama sonuçlarında üst sıralarda kendinize yer edinebilirsiniz. Ama burada dikkat etmeniz gereken nokta anahtar kelime kullanım yerlerinin ve anahtar kelimelerin metine olan uyumudur. Çok fazla ve alakasız anahtar kelimeler kullanmak arama motorlarının sizi spam olarak algılamasına neden olabilir. 

Doğru Başlık Seçimi

Ürününüzü veya hizmetinizi en doğru şekilde tanıtmanız seoya uyumlu makale yazma konusunda size yardımcı olacaktır. Burada yapabileceğiniz diğer şey ise başlıklarınızda anahtar kelimelere yer vermektir. Okunurluğu artırmak için başlıklarınızı doğru anahtar kelimeler ve içeriğinizi en iyi şekilde açıklayan ifadelerden oluşturmak doğru olacaktır. 

Görsel Seçimi

Bildiğiniz gibi arama motorları sadece metinlere değil, sayfadaki görsellere de bakarlar. Bu yüzden içeriğinizi görseller ile zenginleştirmek sizi bir adım öne geçirecektir. Ek olarak görsellerinizin adını anahtar kelimelerden oluşturmak iyi bir seo çalışması olacaktır. Mesela "nasıl kilo alınır" gibi bir anahtar kelimeyi uygun bir görsele yerleştirmek istediğinizi düşünelim. Bunun için yapmanız gereken "nasil-kilo-alinir" olacaktır.

Doğru Kişilerle Çalışın

Seo çok eziyetli ve emek isteyen bir konudur. Eğer siz de seo uyumlu makale nasıl yazılır diye merak ediyor ama işinizden dolayı buna vakit bulamıyorsanız makale.net'in uzman ekibinden yardım alabilirsiniz.  

   Paylaşmak güzeldir  :)