SEO; Arama Motoru Optimizasyonu, internet sitelerinin arama platformalarında daha iyi sonuç gösterebilmesi için yapılan çalışmaların hepsine verilen isimdir. SEO Search Engine Optimization, yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin kısaltılmış halidir. SEO sayesinde internet sitesinin arama motorlarındaki başarısı daha çok arttırabilir. SEO uyumlu makaleler internet sitesinin Google ya da diğer arama motorlarında üst sıralarda görünürlüğü açısından oldukça önem taşımaktadır. 

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılmaktadır? 

SEO uyumlu makaleler ile internet sitesi arama motorunda üst sıralarda görünerek, tıklama sayısı arttırılabilir. Yazılan her makale Google yapay zekası tarafından kontrol edilerek teyit edilmektedir. SEO uyumlu makale yazmanın ilk şartı makalenin başlığında anahtar kelimeye yer vermektir. Başlık anahtar kelime ile başlamak zorunda değildir, ancak başlıkta anahtar kelimenin yer alması gerekmektedir. 

SEO Uyumlu Makalede Anahtar Kelime Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

SEO uyumlu makalenin bir diğer şartı da makale kelime sayısının en az 300 kelimeden oluşmasıdır. İlk 50 ile 100 kelime arasında anahtar kelimeyle alakalı bilgilendirme yapılmalıdır. Anahtar kelimenin makale içerisinde %1 ile %3 oranında geçmesi kafidir. Arama platformlarında üst sıralamada yer almak için anahtar kelimenin bold biçimde belirtilip öne çıkarılması gerekmektedir. SEO uyumlu makale yazmanın öneminin yanı sıra, özgün içerik de büyük önem teşkil etmektedir. Seo uyumlu makale kontrol deneyimi, yazkazan.net makale yazım sitesi profesyonel yazar ekibiyle yaşanabilir. 

SEO Uyumlu Makaleler Hangi Testlerden Geçirilir?

SEO uyumlu makalelerin uygun olup olmadığı bazı test yöntemleriyle tespit edilmektedir. Bunlardan ilki içerik kopya testi, diğeri ise anahtar kelime derinlik testidir. 

  • İçerik Kopya Testi: İster yazar tarafından isterse site sahibi tarafından yazılsın, her makalenin özgünlük testine tabii tutulması şarttır. Eğer yazılan makale özgün içerik testinden geçmezse Google siteyi cezalandırır. Bu sıkıntının önüne geçmek için seo uyumlu makale kontrol yapan yazkazan.net sitesi ekibinden destek alınabilir. 
  • Anahtar Kelime Derinlik Testi: Makale yazımında en az bir ya da iki anahtar kelimenin belirlenmesi, belirlenen kelimelerin de %1 veya %2 oranında makalede geçirilmesi gerekmektedir. Bu oranların anlamı 300 kelimelik bir makalede anahtar kelimenin en az 1 en fazla da 6 kere kullanılması demektir. 
   Paylaşmak güzeldir  :)