Birçok alanda ek gelir düşünen ve araştırmalar sonucunda makale yazma konusunda ek gelir hedefleyenlerin olduğunu biliyoruz, fakat makale yazarken bir konuyu anlatırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini konusunda fazla kaynak bulunmayabiliyor. Bu konuda ek gelir hedefleyen herkesin dikkatli olarak konumuzu incelemesi ve uygulaması ileride ek gelir modeli olarak düşündüğü yazarlığı gerçek bir gelire çevirebilir. Öncelikle dikkat edilmesi gereken unsurların başında imla kurallarının ve öneminin bilinmesi gerekmektedir. Bilirsiniz ki karşı tarafa makale yazarken bir durumu, bir olguyu anlatmanız gerekmektedir. Bunları anlatırken de imla kurallarına uygunluk derecesi gerekmektedir.

İcerik.net

Makale yazarlığı yapmak isteyenlere duyurulur, birçok yazar tarafından bize önerilen bir site olduğu için sizlerle paylaşmak istedik;
- İcerik.net sitesi üzerinden yazar profilinizi oluşturarak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz!
- Öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor, ardından Satıcı Başvurusu yaparak editör onayından geçiyor. Siteye çok fazla ilgi olduğundan yazarlık için cüzi bir ücret istiyorlar. Bu sayede gerçekten bu işi yapmak isteyen kişileri ayırt ettiklerini ve daha fazla ilgilenme imkanı bulduklarını sitede belirtiyorlar.
- Üye olduktan sonra hemen makale yazmaya başlayabiliyorsunuz. Yazdığınız makaleler editörler tarafından inceleniyor. Hatanız veya eksiğiniz var ise sizden düzenleme isteyerek sizi eğitiyorlar. Böylelikle kazanmaya devam ediyorsunuz. 

İCERİK.NET FREELANCER YAZAR BAŞVURULARI YENİDEN AÇILDI!
BAŞVURUNU YAP, KAZANMAYA BAŞLA! (KONTENJAN SINIRLIDIR)

 

Makale yazarlığı yapmak istiyorsanız konusu ne olursa olsun mutlaka arama motorlarından makale yazarlığı yapacağınız konuyu kısada olsa araştırmanız, araştırmalarınızın sonucunda özgün bir ifade ile anlatmanız gerekmektedir. Anlatacağınız her konuda mutlaka verebileceğiniz teknik bilgiler ile de zenginleştirmeniz sizin makale konusunda profesyonel bir yazar olarak göstermesine sebep olacağını unutmamak gerekmektedir. Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız mutlaka kaynaklardan faydalanmalısınız. Faydalandığınız kaynaklar sizin kendi yorumlamanız ile de zenginleştirildiğinde özgünlük kazanmış olacaktır.

Makale Yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız Yazar Arayan Siteler listesine mutlaka bakmanızı öneririz. 

Özgünlük makale konusunda olduğu kadar sizin yorumunuzu, anlayışınızı ve yorumunuzun sonucunda ortaya çıkan bilgiler olacağınızı unutmamanız gerekir. Makale yazarlığı ile ek gelir kazanmanız yukarıda da belirttiğim unsurların toplamında size kazanç olacağını unutmamanız gerekmektedir. Makale yazarlığı yaparak evine katkıda bulunan bir ev hanımı olabilirsiniz. Üniversitede boş zamanlarınızda ek gelir elde edebilirsiniz.

Akşam ayıracağınız zamanınız ile makale yazarak da gelir kazanabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Makalede dikkat etmeniz gereken konuları sırası ile belirtmemiz gerektiğinde ilk etap da kaynaklardan bilgi edinmek ve edindiğiniz bilgileri kendi yorumunuz ile akıcı bir dil, imla kuralları ile de karşı tarafa aktardığınızda bu konuda uzmanlaşma evresine gelmiş olacaksınız. Makalede dikkat edeceğiniz diğer bir konu ise konuya alacağınız anlatacağınız makalenin giriş, gelişme ve sonuçtan oluşmasına dikkat ediniz. Makale yazarlığı konusunda yukarıda belirttiğimiz ve makale yazarak ek gelir kazandığımız doğrudur bizim önemsediğimiz bu konuları dikkate almanız sizin de makale yazarlığı yaparak ek gelir modelinizi oluşturacağınızı unutmamanızı önemle belirtiyoruz.

   Paylaşmak güzeldir  :)