Korku temalı birinci oyunumuzdan sonra, daha rehaveti, heyecanı, söylentisi bitmeden ikinci oyunu araştırmaya başladık. İlk oyun beklentilerimizi karşılamıştı ama ikinci oyun ilkinden kesinlikle daha iyi olmalıydı. Kacismerkezi.com’dan İstanbul’daki tüm oyunları listeleyip inceledik. Hepimizin daha önce izlemiş olduğu bir film uyarlaması olan oyun dikkatimizi çekti. Tabi ki ona gitmeliydik.

Karındeşen Jack

Karındeşen Jack efsanesini duymayan yoktur. Cesaretin vücut bulmuş hali olan ekibimiz oyuna gitmeye karar verdi. Bu sefer totem yaptık oyunla ilgili hiçbir şey konuşmayacak ve hiçbir görüntü izlemeyecektik :) İnandınız mı? Tabi ki hepimiz araştırdık ama hakkında hiç video bulamadık. Oyunun sayfasındaki yorumlarda şu kadar dakikada tamamladılar ama katili bulamadılar gibi bilgiler vardı. Bu da merakımızı ikiye katladı. Bu sefer kafada senaryolar dönmeye başladı :) kesin bizi rehin alacaklar, aramızdan biri katil mi olacak (ne alaka)? Katili bulamadılar derken kaç tane katil var? Beyin yine syntax error..

Vol 1 efsanesini okuyanlar bilir, grubumuzda bir kahraman vardı (Gözde hanım). İlk oyun deneyiminden sonra cesaret patlaması yaşadı ve 2. Oyunda en önde gireceğini iddia etti ( çok bilindik bir hikâye) Ama her şey biraz daha güzel olamaz mıydı?

Oyundan 1 gün önce:

Eren beyden mesaj: Arkadaşlar yarın hepimiz hardal sarısı kazaklarımızı giyiyoruz (belediyenin dağıttığı)

Mesajın sadece gözde hanıma gittiğini söylememde fayda var sanıyorum. Biz tabi ki siyah giyiniyoruz. Ne kadar kötüsünüz dediğinizi duydum. Ancak Gözde hanımın bu durumdan haberi yoktu. Sonuç: karanlık odaları aydınlatan bir güneş :)

Ve Oyun Başlar:

Kaçışhanenin kapısına kadar gelip oyunla ilgili bilgilendirmeyi okuduktan sonra açılan kapıdan içeri girdik. Beklenti inanılmaz yüksek kalpler kuş edasıyla çırpınıyor adeta yerinden çıkacak :) Elimizde bir seri katil listesi ve yanmayan fenerlerimizle başladık şifreleri çözmeye. Biz dedektif ve oyunda bizi yöneten amirimiz…

Birilerinin sizi yönetmesi oyunda biraz güven sağladı yalan yok. Kurgu ve dekor on numaraydı. Ancak ilk tecrübemizden dolayı nereden ne çıkacak tedirginliğini bir süre üzerimizden atamadık. Oyuna ısındığımızda bir bakmışız ki takım olarak çalışıyoruz. Oyunda amaç takım çalışması ve senkronizasyondu. Korku temalı kaçış oyunundan çok bulmacaya ve ekip ruhuna yönelik bir oyun olmuş çok da güzel olmuş. Oyunun son saniyelerine kadar adrenalin hiç durmuyor. Sürekli bir koşuşturma ya da bir sonuç bulma halindesiniz. Beyin jimlastikleri, olasılık hesaplamaları adeta sizi bir Matematik Mühendisine çeviriyor.

Sanıyorum ekip olarak tek sıkıntımız elimizdeki katil listesinden katilleri eleyememek oldu. Her odada elimizdeki katilleri elememize yardımcı olacak ipuçları yer alıyordu. Ancak oyunun rehavetinden mi yoksa beklentilerin farklılığından mı bilemedik biz hep bir korku öğesi bekledik. Ancak oyun tam bir Sherlock Holmes tadındaydı.

Oyunu birkaç saniye kala koştura koştura bitirdik. Ama katili bulamadık. Gidecek arkadaşlar için de burada katilin kim olduğunu tabi ki yazmıyoruz. Hazıra konmayın. Dediğimiz gibi adrenalin seviyorsanız ve bulmacalara meraklıysanız oyunu kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Bulmaca merakınız yok ise şifreleri çözebileceğinizden biraz şüpheliyiz. Zaman kaybetmeden basit mantıkla zekice düşünülmesi yeterli olacaktır. Yeter ki oyunda tedirginlik yaşamayın.

Çünkü şifreleri ve bulmacaları çözerken sizi hiç rahat bırakmayacaklar, bizden söylemesi...

   Paylaşmak güzeldir  :)