Son zamanların en hit para kazanma yollarından biri kuşkusuz makale yazarlığıdır. İnternet var olduğu sürece hiç bitmeyecek bir meslek olan yazarlık Google’ın son özgünlük güncellemesinden sonra zaruri hale gelmiştir. Her site sahibinin içerik ihtiyacı olduğunu düşünürsek makale yazarlığının da sonu gelmeyecek bir sektör olduğunu anlayabiliriz.

Makale Yazarları Aranıyor:

Makale yazarı olmak için belirli bir mesleğe ya da bir diplomaya sahip olmaya gerek yoktur. Hitabınıza ve kaleminize güveniyorsanız siz de yazar olabilirsiniz. İnternet makale yazarlığı yapmak için ‘’yazarak para kazan’’ gibi etiketler ile arama yaparak bu işe yönlendirilen pek çok sayfa bulabilirsiniz. Ancak bu işe başlamadan önce yazarlık hakkında tüm ayrıntıları ve nasıl makale yazılacağını öğrenmenizi tavsiye ederiz. Makale yazarlığı bir aileyi geçindirir mi derseniz, bu yazdığınız makale sayısına bağlıdır. Ancak çok iyi bir ek gelir elde edeceğinizin garantisini verebiliriz.

Makale yazarlığı yapmak isteyenlere duyurulur, birçok yazar tarafından bize önerilen bir site olduğu için Yazkazan.net platformunu sizlerle paylaşmak istedik;
- Yazkazan.net sitesi üzerinden yazar profilinizi oluşturarak hemen kazanmaya başlayabilirsiniz!
- Öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor, ardından Satıcı Başvurusu yaparak editör onayından geçiyor. Siteye çok fazla ilgi olduğundan yazarlık için cüzi bir ücret istiyorlar. Bu sayede gerçekten bu işi yapmak isteyen kişileri ayırt ettiklerini ve daha fazla ilgilenme imkanı bulduklarını sitede belirtiyorlar.
- Üye olduktan sonra hemen makale yazmaya başlayabiliyorsunuz. Yazdığınız makaleler editörler tarafından inceleniyor. Hatanız veya eksiğiniz var ise sizden düzenleme isteyerek sizi eğitiyorlar. Böylelikle kazanmaya devam ediyorsunuz. 

 

YAZKAZAN.NET FREELANCER YAZAR BAŞVURULARI YENİDEN AÇILDI!
BAŞVURUNU YAP, KAZANMAYA BAŞLA! (KONTENJAN SINIRLIDIR)
 

Makale Yazarı Nasıl Olunur?      

Makale yazarı olmak istiyorsanız illa bir deneyiminiz olması şart değildir. Bu konuda deneyimli yazarların şansı biraz daha yüksek olsa da deneyimin sonradan kazanılan bir ibare olduğunu belirtmek isteriz. Eğer makale yazarlığı yapmayı kafanıza koydu iseniz internetten kısa bir araştırma ile güvenilir platformlar bularak yazma işine başlayabilirsiniz. Ancak yazma işine başlamadan önce mutlaka nasıl yapılacağı konusunda eğitimler veren ve yazar yorumlarına yer veren firmaların sayfalarını ve videolarını mutlaka incelemelisiniz.

Makale Yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız Yazar Arayan Siteler listesine mutlaka bakmanızı öneririz. 

İnternetten para kazanma yollarının en başında gelen makale yazarlığı belli başlı kurallara dayanmaktadır. Herkes makale yazarlığı yapamaz diye bir motto elbette ki yok. Ancak bu hususta dikkat edilmesi gereken epey faktör mevcuttur. Özellikle sonsuz müşteri portföyüne sahip bir firmada yazarlık yapıyorsanız hata şansınız pek bulunmuyor. Eğer standart bir blog yazarı değilseniz ve bu yazma işini kazanca dönüştürmek niyetindeyseniz hemen her konuda yazı yazmanız gerekmektedir.

Genel olarak yazarlardan istenen en önemli nokta özgünlüktür. Kopya içerikler sitelere zarar verebileceği gibi yazarlık yaptığınız firmayı da zor duruma düşürecektir. Seo uyumlu makale mantığını pek çok kaynaktan araştırarak öğrenebilirsiniz. Seo uyumlu makale ve anahtar kelime mantığı makale yazarlığının olmazsa olmazıdır.

Makale yazarken, yazdığınız konu hakkında bilginiz yok ise mutlaka bir araştırma yapmanız gerekir. Yazdığınız konuya göre akıcılığı ve konu bütünlüğünü elden bırakmadan istenen hedef kelimeleri ön plana çıkarmalısınız. Yeteri kadar dil bilgisi ve noktalama kurallarını bilmiyorsanız yazdığınız makalelerin kalitesi de epey düşük olacak demektir. Anlatım bozukluğu ve hatalı noktalama işareti kullanımı makalenin kalitesiz olduğunu gösterir. Bu kurallara uygun makaleler yazılmalıdır.

Bilindiği üzere içerikler web sitelerinin güncel kalmalarını sağlayan ve sıralamalarının yükselmesine en çok yardım eden kriterlerdir. Yazılan makalelerin özgünlüğü burada büyük rol oynamaktadır. İçeriğin özgünlüğü kadar hedef kelimelerin makale içinde düzgün ve anlamlı kullanılmış olması yani doğru hedef kitleye ulaşması çok önemlidir. Makalenin özgünlüğü siteyi yükselteceği gibi ziyaretçilerin dikkatlerini çekerek siteyi daha fazla kişinin ziyaret etmesini sağlayacaktır. İçeriklerin sürekli tekrar eden kelimelerden oluşmaması gerekir. Keyifle okunabilecek, paragraflara ayrılmış olması okuyacak kişiyi de olumlu yönde etkilemektedir. Yazıların salt düzyazı olması eskisi gibi ilgi çekmez. Yazıları resim ve giflerle eğlenceli, okunabilir hale getirebilirsiniz.

Makale Yazarlarında Bulunması Gereken Özellikler

Sizden istenen çok fazla şart olmamakla birlikte yazıda belirttiğimiz gibi herhangi bir meslek grubundan veya ne mezunu olduğunuzla ilgili kesin bir kural yoktur. Düşündüklerinizi yazıya çevirebiliyor ve bunu yaparken zevk alıyor iseniz siz de makale yazarı olabilirsiniz. Bunu yaparken sizden istenen kurallara uygun,  hedef kelimeler hakkında doğru ve güncel bilgiler vermeniz, özgün olmanız yeterli olacaktır.

Makale Yazarı İş İlanları

İnternet makale yazarlığı hakkında yapacağınız kısa bir araştırma ile yazarlık yapabileceğiniz kaliteli platformlar bulabilirsiniz. Yazarlık yaparken dikkat etmeniz gereken nokta güvenilir bir firma ile yola çıkmanızdır. Öncelikle yazarlık şartlarını, nasıl yazar olabileceğiniz konusunda verilen eğitimleri mutlaka incelemelisiniz.
 

   Paylaşmak güzeldir  :)