Son zamanlarda tarafımıza gelen sorulardan biri de “Hit getirecek başlıkları nasıl belirliyorsunuz?” sorusu oldu. O nedenle bu konu hakkında bir içerik hazırlamak istedik. Başlık aslında ne kadar kısa, merak uyandıran ve ilgi çekici olursa etkisi de o kadar fazla olmaktadır. Fakat hit bakımından yeterli sayıda bir kitleye sahip değilseniz başlık aramalarından ziyaretçilerinizi yükseltmeniz gerekmektedir. Bunun içinde farklı bir başlık belirleme stratejisi uygulamanız gerekmektedir.

Aslında hit getirecek başlıkları bizlere sunan Google Otomatik Tamamlama (Autocomplete) özelliğidir. Tabi sizler bu soruları kime sorduğumuzu merak ediyorsunuz. Bu kişi tüm sorularımızı cevaplayan Google’dan başkası değil.

Nasıl Yapıyoruz?

Öncelikle sitenizin içeriği ile ilgili anahtar kelimelerin bir listesini çıkararak işe başlayabilirsiniz.

Ardından bu anahtar kelimelerin her biri için listeler oluşturmanız gerekecektir.

Şu anda vereceğimiz örnekte “Yemek Tarifleri” sitesi için başlıklar belirleyeceğiz.

Öncelikle 1 anahtar kelimemizi belirleyelim. Anahtar kelimemiz biber dolması olsun.

Şimdi ise Google arama motorunu açarak biber dolması kelimesini yazın fakat arama butonuna veya Enter tuşuna basmayın.

Arama kelimesinin en başına gidin ve bir boşluk bırakın ardından boşluğun da başına gelerek a harfine basın. Aşağıda gördüğünüz gibi birçok alternatif alt başlıklar karşınıza çıkıyor.

A harfini silerek b yazdığınızda veya tüm sessiz harfleri gezdiğinizde size hit getirme olasılığı yüksek 100’lerce farklı başlık sunmaktadır. Örneğimiz yemek tarifi sitesi için olduğundan bu şekilde anlattık.

Sadece sorular ile birçok konuda bilgi içeriği başlıkları da çıkartabilirsiniz. Başka bir içerik için örnek çıkarttığımız başlıkları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Şimdi ise sektörel olarak mobilya alanından bir anahtar kelime belirleyelim. Mobilya sitemiz için bir içerik hazırlayacağız ve başlıyoruz. Anahtar kelimemiz ise bebek yatağı olsun.

Arama butonuna “bebek yatağı ner” yazmamız ile birlikte aşağıda bilgi verici ve hit getirecek başlıklar önünüze dökülüyor.

Not: Sizin için hit getirecek başlıklar belirlememizi isterseniz Buradan makale talebinizi oluşturabilirsiniz.

   Paylaşmak güzeldir  :)