Avrupa ülkelerinde örnek gördüğümüz içerik pazarlaması sektörünün ülkemizde de gelişimi son yıllarda geçmişe nazaran hızla artıyor. Peki Türkiye makale sektörüne gerçekten hazır mı?

Tüketilebilir içerik ihtiyacı sadece markalarında değil dijital alanda faaliyet gösteren her bir oluşum içinde boy göstermeye başladı. Çareler arasında yer alan, kendi bünyesinde olayın çözülmeye çalışması, bazen de kalitesiz içeriklerin marka değerini kaybetmesine neden oluyor.

O zaman şimdi size bu yemeğin lezzetini sağlayan o 3 baharatı açıklayalım.
İşe Yarar Bilgi

Bir içeriğin tüketilmesinin tek amacı bilgi ihtiyacını karşılamaktır. Eğer ki okuyucunun ihtiyacını karşılamıyorsa üzgünüz hemen Shift + Delete kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Daha önceden aklınızda belirleyeceğiniz konulara değinerek bir çizgi üzerinde istikrarınızı sürdürmeniz ana konudan kopmamanızı da sağlayacaktır.

Doğru Mesajı İçeren Medyalar

Görseller metinlere nazaran daha akılda kalıcı elemanlardır. Bu nedenle doğru, yüksek çözünürlüğe sahip medyalar kullanmanız ziyaretçinin bilinç altına da yer edinecektir. Aynı zamanda videolar içerik tüketim süresini de önemli ölçüde arttıracak bir unsurdur.

Paragrafların Dağılımı ve Yoğunluğu

Bir örnek ile anlatım aslında çok daha yerinde olacaktır. Aşağıda gördüğünüz metinlerde iki farklı yazım biçimi kullanılmıştır. Sizce de bu içeriklerden Resim 1’de yer alan daha okunaklı ve göz yormayan bir kalıba sahip değil mi?

Resim 1
ornek2.jpg

Resim 2
ornek3.jpg

   Paylaşmak güzeldir  :)